Prednášky na vybrané témy

Prednášky sú forma vzdelávania určená pre potreby jednotlivých rodičov alebo záujmové skupiny pedagógov, ktoré chcú identifikovať problémy a riešenia. Ak ste teda skupina ľudí, ktorá má záujem dozvedieť sa viac, o vybranej výchovnej téme z pohľadu efektívneho a rešpektujúceho rodičovstva (ER), alebo o samotnom prístupe ER, neváhajte nás kontaktovať.
Každý mesiac realizujeme niekoľko prednášok na rôzne témy, nech sa páči, môžete si vybrať z aktuálnej ponuky.
 
 
 
        
Ponuka niektorých tém:
  • Ako vychovávať v období detského vzdoru
  • Ako zvládať hnev  u detí  a môj vlastný
  • Tresty vo výchove
  • Súrodenecké vzťahy
  • Príchod súrodenca
  • Strach u detí
  • Radosti a starosti okolo jedenia
  • Upratovanie hračiek, alebo deti a ich domáce povinnosti
  • Nástup do škôlky
  • Ako a kedy rozprávať  o intimite a sexualite s deťmi

Reakcie poslucháčiek a poslucháčov prednášok:

„Dozvedela som sa nové veci a nový pohľad na určité situácie, ktoré s mojou dcérkou prežívame. Oceňujem spôsob akým pani Vagačová prednášala…najmä ako vedela veci podať s humorom. Príklady, ktoré používala, a že boli z reálnych životných situácii, ktoré sa deju bežne. Výborný obsah, výborne odprezentovaný. (Monika)

„Prednáška bola fantastická, veľmi inšpiratívna, pani Vagačová uvádzala reálne príklady a rozprávala veľmi pútavo a k veci.“ (Peter)

„Prednášajúca sa objektívne a kriticky pozerá na prevládajúci systém vzdelávania a výchovy, a hlavne že sa snaží o osvetu…ground work. Nemal som problém sledovať obsah a ani ideovo to nebolo vzdialené od môjho chápania vzdelávania. Pani Vagačová dokázala koštruktívne reagovať na otázky publika a „challengeovat“ prevládajúce názory na výchovu.“ (Ivan)

„Bola som na prednáške: Ako zvládať hnev deti a môj vlastný. P. Vagačová spravila naozaj skvelú prednášku. Takmer ako skupinová terapia. Skutočný záujem lektorky o pochopenie zo strany rodičov, čo sa v skutočnosti s deťmi deje v stave ich hnevu, a perfektný návod ako tieto situácie zvládnuť. Hodnotím veľmi pozitívne !!!!! A ďakujem“ (Barbora)

„Pekná, milá, vtipná, veľmi dobre prednáša, dobre sa počúva, hovorí zaujímavé veci – a k veci. Páčilo sa mi, ako na otázky z publika reagovala s empatiou a úctou a ukážkovo „uznávala pocity“, je proste super.“ (Jakub) 

„Absolútne perfektná prednáška, kde sme sa mohli pýtať, dostali sme konkrétne odpovede, p. Vagačová opísala modelové situácie. Takto si predstavujem hodnotnú prednášku, kde sa dozviem podstatné informácie“ (Lucia)

„Motivácia detí – skvelá prednáška, z reálneho a praktického života. Zrozumiteľne vysvetlené s použitím sedliackeho rozumu. Vidno, že lektorka sama má deti, a presne vedela, o čom hovorila. Dostala som praktické odpovede na všetky otázky ktoré som mala. Veľmi užitočné, niečo, čím žijeme každý deň. Môže byť aj častejšie :-)“ (Eva)

Kontakt

Tu si môžete stiahnúť kompletnú ponuku prednášok aj s krátkym popisom: Tématické prednášky o výchove