Skúsenosti rodičov

Zoznámte sa so skúsenosťami rodičov, ktorí objavili Efektívne Rodičovstvo.

Danka:

„Na kurz ma nahovorila kamarátka, rovnako som dostala aj odporúčanie od kolegyne, ale asi najpodstatnejšia bola naša potreba vychovávať dieťa iným spôsobom, ako som bola vychovávaná ja, a môj manžel. Všetky témy boli zaujímavé a užitočné. Ocenila som možnosť zdielať skúsenosti a názory na výchovu deti a riešenie situácii s ostatnými mamičkami. Páčili sa mi jednotlive cvičenia, a potom následná diskusia s lektorkou. Veľmi oceňujem celkovú interaktivitu kurzu. Utvrdila som sa v tom, že chcem vychovávať deti formou efektívneho rodičovstva. Asi sa mi tak trochu podarilo získať si určitý nadhľad nad bežnými problémami všedných dni. Uznať sebe aj dcérke, že nie vždy musíme byť super naladené a nemusí nám to vždy klapať na 100%. Snažím sa dávať malej viac priestoru pre samostatnosť. Veľmi pozitívne hodnotenie krzu, splnilo to moje očakávania a ukázalo mi cestu, ktorou by som chcela ďalej pokračovať vo výchove svojich deti. Malo to pre mňa i moju rodinu zmysel. Len tak ďalej Martinka.“

Katka:

„Ako by som asi zhodnotila kurz? Bola som veľmi milo prekvapená a povzbudená tým, že ste vedeli správne reagovať na naše konkrétne životné skúsenosti s našimi deťmi, poradiť nám, ponúknuť nám viac alternatív, dávali ste priestor v prvom rade nám, aby sme skúsili vymyslieť, ako by sa to dalo riešiť. Taktiež ste úžasne vysvetľovala možné prežívanie dieťaťa v rôznych situáciách. Nezľahčovali ste nám to, a to si cením. A klobúk dole, že ste si vždy pamätala, ako sa volajú naše deti, a cca ich vek, a čo sme už na predošlých stretnutiach o nich povedali. Zaujalo ma, že Efektívne rodičovstvo – to nie je len teória, ale žitá prax. Že je to naozaj možné naučiť sa! Vaše svedectvá a naše prípady, ktoré sme spolu riešili, a vy ste veľmi pohotovo a trefne riešila. A potom na oživenie a tiež lepšie pochopenie teórie ste nám dali aj tie interaktívne aktivitky, tie boli super:). Už teraz pozorujem a zaznamenávam pokroky v našej rodine v povzbudzovaní, občas v pochopení sveta detí v danej situácii, využívaním logických a prirodzených dôsledkov konania. Ale najskôr je to zmena v myslení, náhľade na každodenné situácie s našimi deťmi. Viac uvažujem o konaní, príčinách správania detí a mojich reakciách a spôsoboch riešenia, a to je pre mňa to podstatné. Som tomu rada. A keďže som to teraz absolvovala, verím a dúfam, že sa na mňa niečo nalepilo:) a aspoň časť z toho budem schopná časom praktizovať…“

 

Aktuálna ponuka

 

Soňa:

„Po prednáške na tému Trpezlivosť v materskom centre si ma oslovila ty, Martina, ako lektorka. Pracovala som v dvoch veľkých spoločnostiach so zameraním sa na vzdelávanie. Moja skúsenosť je taká, že lektor je oveľa podstatnejší pri výbere, ako samotná značka školiacej firmy. Páči sa mi, keď sa “vedecké veci” spoja so sedliackym rozumom, ktoré vie potom lektor nenútene a prirodzene podať ľudom a tí ľudia to s rešpektom “kúpia”.  To bol môj podnet prečo som sa prihlásila na kurz – kvôli Tebe – lektorovi. A veľkým bonusom bolo, že téma je aj to, čo žijem:-)). Páčila sa mi každá hodina, naozaj každá téma, a veľmi sa mi páčilo, ako sme sa mohli popri tom rozprávať, čo so svojimi deťmi zažívame, a v čom potrebujeme poradiť. Najviac pre mňa – jednoznačne – praktické príklady! Nanášané témy boli skvelé, páčilo sa mi, ako si  vedela ísť ďalej, aj keď niekto dlho rozprával… Ako som už spomínala, som typ človeka, ktorého málo čo žiaľ nadchne, a mňa tento kurz nadchol tým, čo mi priniesol do života. Dokonca by som si ho rada pre taký „refresh“ za cca. 2 roky zopakovala.“

Róbert:

„Nemal som šajnu o čom ten kurz bude, ale uvítal som túto možnosť, lebo už dávnejšie som sa vyjadril, že sa určite potrebujem poradiť s niekym, kto sa v správaní deti vyzná. Lebo s našim malým,resp malými dvoma deťmi to príliš nejde…. Za prvé som ja frustrovaný, a za druhé, oni vynervovaní. Proste, zrazu máme doma situáciu: win-win. Najužitočnejšie je to celé ako koncept výchovy. Potreboval som si to ale v prvom rade „preložiť“ do svojho jazyka, aby som tomu porozumel, v hlave si to upratať, a potom každý deň trénovať v praxi. Počas kurzu sa mi zdali najefektívnejšie pre vnímanie a osvojenie tém praktické príklady od lektorky. Za asi dva týždne, hneď po začatí návštev kurzu, som nadobudol nevídaný vnútorný pokoj, nič ma len tak nevytočilo, oveľa radšej som trávil s deťmi čas. Najmä som si ale uvedomil. že v prvom rade potrebujem pracovať na sebe, aby som neriešil veci impulzívne ale s nadhľadom. Efektívne rodičovstvo je prístup k výchove, ktorý je podla mňa veľmi ťažké vyučovať, ak by mal lektor málo skúseností, alebo by tomu neveril. Nesprávny lektor by z tejto metódy vedel urobiť doslova katastrofu, a dovolím si povedať, že v podaní Martiny to je ale výborné, inšpiratívne, presvedčivé, a ak rodič na sebe pracuje, určite veľmi efektívne. “ 

Reakcie poslucháčiek a poslucháčov prednášok:

„Dozvedela som sa nové veci a nový pohľad na určité situácie, ktoré s mojou dcérkou prežívame. Oceňujem spôsob akým pani Vagačová prednášala…najmä ako vedela veci podať s humorom. Príklady, ktoré používala, a že boli z reálnych životných situácii, ktoré sa deju bežne. Výborný obsah, výborne odprezentovaný. (Monika)

„Prednáška bola fantastická, veľmi inšpiratívna, pani Vagačová uvádzala reálne príklady a rozprávala veľmi pútavo a k veci.“ (Peter)

„Prednášajúca sa objektívne a kriticky pozerá na prevládajúci systém vzdelávania a výchovy, a hlavne že sa snaží o osvetu…ground work. Nemal som problém sledovať obsah a ani ideovo to nebolo vzdialené od môjho chápania vzdelávania. Pani Vagačová dokázala koštruktívne reagovať na otázky publika a „challengeovat“ prevládajúce názory na výchovu.“ (Ivan)

„Bola som na prednáške: Ako zvládať hnev deti a môj vlastný. P. Vagačová spravila naozaj skvelú prednášku. Takmer ako skupinová terapia. Skutočný záujem lektorky o pochopenie zo strany rodičov, čo sa v skutočnosti s deťmi deje v stave ich hnevu, a perfektný návod ako tieto situácie zvládnuť. Hodnotím veľmi pozitívne !!!!! A ďakujem“ (Barbora)

„Pekná, milá, vtipná, veľmi dobre prednáša, dobre sa počúva, hovorí zaujímavé veci – a k veci. Páčilo sa mi, ako na otázky z publika reagovala s empatiou a úctou a ukážkovo „uznávala pocity“, je proste super.“ (Jakub) 

„Absolútne perfektná prednáška, kde sme sa mohli pýtať, dostali sme konkrétne odpovede, p. Vagačová opísala modelové situácie. Takto si predstavujem hodnotnú prednášku, kde sa dozviem podstatné informácie“ (Lucia)

„Motivácia detí – skvelá prednáška, z reálneho a praktického života. Zrozumiteľne vysvetlené s použitím sedliackeho rozumu. Vidno, že lektorka sama má deti, a presne vedela, o čom hovorila. Dostala som praktické odpovede na všetky otázky ktoré som mala. Veľmi užitočné, niečo, čím žijeme každý deň. Môže byť aj častejšie :-)“ (Eva)

Aktuálna ponuka  Kontakt